صنایع غذایی و نوشیدنی

صنایع غذایی و نوشیدنی

صنایع غذایی و نوشیدنی


در صنایع غذایی و نوشیدنی، بازیافت بهینه اسیدهای چرب و روغن‌های موجود در بخارات فرآیند بوزدایی، مزیت‌های اقتصادی را از طریق کاهش هدر رفت مواد و آلودگی آب کندانسور بهمراه دارد.

بوزدایی روغن خوراکی تحت خلا، و در فشار مطلق بسیار پایین انجام می‌پذیرد. سیستم‌های اولیه در شرایط ۵ تا ۶ mm Hg abs و با کندانسور تماس مستقیم کار می‌کردند. ولی امروزه در فشار ۱٫۵ تا ۳ mm Hg و با کندانسورهای سطحی داخلی کار می‌کنند. این فشار کم موجب کاهش مصرف بخار و همچنین مصرف انرژی در فرآیند بوزدایی می‌گردد. اجکتورهای بخار و وکیوم سیستم‌های تولید شده توسط کاراجت متضمن عملکرد مطمئن و مصرف بهینه انرژی در این فرآیندها می‌باشند.

شایان ذکر است، کاراجت با طراحی دقیق اجکتورها و سیستم‌های تولید خلاء همواره به بهبود کیفیت سیستم‌های صنایع غدایی پرداخته است که کسب رضایت‌نامه‌های متعدد از شرکت‌های برتر صنایع غدایی، گواهی این مدعا است.  

به منظور پاسخگویی بهتر به نیازهای این روزها، نیازهایی همچون صرفه‌جویی در مصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست، کاراجت محصولات ویژه و جدیدی را با سیستم‌های بسته آب و سیستم‌های آب خنک و وکیوم سیستم‌های ice (dry)-condensation عرضه می‌نماید.

از مصارف دیگر اجکتور در صنایع پالایش روغن خوراکی می‌توان به رنگ‌زدایی تحت خلا، هیدروژن‌دار کردن، و هواگیری اشاره نمود.

محصولات مرتبط

اجکتور بخار
وکیوم سیستم
چیلر بخار
وکیوم سیستم Ice (dry)- Condensation

با حوزه صنایع غذایی بیشتر آشنا شوید با استفاده از لینک زیر:

مشاهده رزومه صنایع غذایی

نظر بدهید