تله بخار سطل معکوس

بازدید : 1856   |      

تله بخار سطل معکوس چیست؟
در این نوع از تله بخار، اریفیس با استفاده از یک شیر کوچک مخروطی یا ساچمه‌ای بسته می‌­شود. این مخروط یا ساچمه بر روی یک اهرم یا دستک قرار دارد و این دستک با کمک اختلاف دانسیته‌­ی بین بخار و آب بالا و پایین می‌­شود.
پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تله بخار مکانیکی، قسمت توضیحات را مطالعه کنید.

تله بخار سطل معکوس یا Inverted bucket Steam Trap چیست ؟ 

تله بخار سطل معکوس نمونه‌ای از تله بخار مکانیکی است که در این نوع از تله بخار، اریفیس با استفاده از یک شیر کوچک مخروطی یا ساچمه‌ای بسته می‌شود. این مخروط یا ساچمه بر روی یک اهرم یا دستک قرار دارد و این دستک با کمک اختلاف دانسیته‌­ی بین بخار و آب بالا و پایین می‌شود. زمانی که در مخزن تله بخار آب داریم، دستک بالا رفته و شیر باز می‌شود و در نتیجه کندانس بیرون می‌رود. و زمانی که کندانس نداریم دستک پایین آمده و شیر بسته می‌شود.

 برای مشاهده کاتالوگ‌های تله بخار کلیک کنید.

 تله بخار مکانیکی سطلی :

 در تله بخار مکانیکی سطلی به جای استفاده از یک توپ به عنوان جسم شناور از یک سطل فلزی استفاده می‌شود. در این تله بخار در هنگام پایین بودن سطل، راه خروج تله بخار باز است. در تله بخار مکانیکی نوع سطلی راه ورود در زیر سطل می‌باشد و به دلیل اینکه چگالی بخارآب مقطر کمتر است، در نتیجه حضور بخار سطل را بالا برده و  وقتی بخار تبدیل به مایع شد سطل پایین آمده و اجازه خروج آب مقطر را می‌دهد. در این نوع تله بخار برای خروج هوا در بالای سطل یک حفره کوچیک ایجاد می‌شود. 

 در جداول زیر نمونه‌ای از خواص و ویژگی‌های تله بخار سطل معکوس شرکت کاراجت را مشاهده می‌کنید:

 تله بخار سطل معکوس

تله بخار سطل معکوس -کاراجت

شما می‌توانید با  دانلود کاتالوگ تله بخار سطال معکوس شرکت کاراجت، اطلاعات مفید و جامع‌تری نسبت به این تله بخار کسب کنید و با آگاهی بیشتر در حوزه خصوصیات عملیاتی آن‌ها، این تجهیزات را کامل‌تر بشناسید.

دانلود کاتالوگ تله بخار سطل معکوس (Invert Bucket) کاراجت