تله بخار توپ شناور

بازدید : 1230   |      

به طور کلی تله بخارها، شیرهای اتوماتیکی هستند که در خطوط بخار به منظور به دام انداختن بخار، استفاده حداکثر انرژی آن، خارج نمودن هوا و آب مقطر و سایر گازهای غیر قابل تراکم به کار می‌روند. می‌توان گفت مبنای کار آن‌ها بر‌اساس جدا نمودن عوامل کاهنده ضریب انتقال حرارت در اثر مخلوط شدن با بخار می‌باشد. یکی از پرکاربرد‌ترین تله‌های بخار، تله بخار توپ شناور یا همان Ball Float Steam Trap است که پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه مطلب ذیل با این محصول کاربردی به طور کامل آشنا شوید.

تله بخار توپ شناور

به طور کلی تله بخارها شیرهای اتوماتیکی هستند که در خطوط بخار به منظور به دام انداختن بخار، استفاده حداکثر انرژی آن، خارج نمودن هوا و آب مقطر و سایر گازهای غیر قابل تراکم به کار می‌روند. می‌توان گفت مبنای کار آن‌ها بر اساس جدا نمودن عوامل کاهنده ضریب انتقال حرارت در اثر مخلوط شدن با بخار می‌باشد.

تله بخار توپ شناور یکی از انواع تله بخار مکانیکی بوده که عملکرد آن بر اساس اختلاف چگالی بخار و آب می‌باشد.

برای مشاهده کاتالوگ‌های تله بخار کلیک کنید.

تله بخار یال فلوت-شرکت کاراجت

مکانیزم تله بخار توپ شناور

این نوع تله بخار دارای یک توپ شناور بوده که به یک اهرم و پین متصل می‌باشد. در ابتدا پین مذکور بر روی دریچه خروجی آب قرار گرفته و جلوی تخلیه آن را می‌گیرد. در این حین بخار و دیگر گازهای غیر قابل تراکم از دریچه ترموستاتیکی تخلیه خارج می‌شود. با جمع شدن آب مقطر در سیستم و زیاد شدن ارتفاع آب مقطر توپ و در نتیجه پین بلند شده و راه خروجی باز می‌شود. با زیاد شدن درجه حرارت دریچه ترموستات هوا بسته می‌شود و تا زمانی که آب مقطر وارد تله می‌شود دریچه اصلی خروجی باز مانده و آب مقطر تخلیه می‌گردد. هنگامی که هوا در تله جمع شده و درجه حرارت آن به چند درجه پایین‌تر از بخار اشباع برسد دریچه تخلیه هوا مجددا باز خواهد شد.

تله بخار توپ شناور-شرکت کاراجت

در چه مواردی از تله بخار توپ شناور استفاده کنیم؟

در مواردی که نیاز به تله بخار با ظرفیت بالا باشد که بتواند حجم زیادی از آب را به سرعت تخلیه کند تا از ایجاد ضربه قوچ، تغییرات دما و خوردگی جلوگیری شود، می‌توان از تله بخار توپ شناور استفاده نمود. مواردی که می‌توان در آن ها از تله بخار توپ شناور استفاده نمود به شرح زیر است:

 1. مبدل‌های حرارتی
 2. واحدهای حرارت‌زا و باتری‌های حرارتی
 3. واحدهای جداساز
 4. مخزن‌ها
 5. دیگ‌ها
 6. پرس‌ها
 7. سیلندرهای خشک کننده

برای مشاهده کاتالوگ‌های تله بخار کلیک کنید.

مزایا

 1. تخلیه دائمی آب در درجه حرارت بخار
 2. استحکام بالا
 3. تحمل تغییرات فشار

محدودیت ها

 1. حجیم
 2. امکان خوردگی
 3. آسیب پذیری در برابر ضربه قوچ
 4. امکان یخ زدگی

تله بخارهای توپ شناور کاراجت

شرکت دانش بنیان کاراصنعت تدبیر پایا در طول 26 سال فعالیت خود به عنوان طراح و تولید کننده تجهیزات مکانیکی ثابت، در حوزه تله بخار با استفاده از واحد تحقیق و توسعه خود، انواع تله بخار‌های Ball Float یا همان توپ شناوری را طراحی و تولید کرده است. 

تله بخارهای کاراجت با توجه به بازدهی بالا و انجام تست‌های گوناگون در مرحله ساخت، باعث جلب اعتماد بسیاری از مجتمع‌های پتروشیمی، پالایشگاهی و نیروگاهی شده است که این امر کاراجت را مفتخر کرده تا با تولید و ساخت انواع مختلف تله بخار Ball Float یا همان توپ شناور، همکاری مناسبی در جهت تولید کشور داشته باشد. 

در جدول ذیل انواع مختلف تله بخارهای Ball Float یا توپ شناور کاراجت را مشاهده می‌کنید: 

تله بخار بال فلوئت -شرکت کاراجت

همچنین می‌توانید انواع مختلف تله بخار توپ شناوری یا Ball Float  را براساس نوع و سایز اتصال در جدول ذیل مشاهده کنید: 

تله بخار بال فلوئت -شرکت کاراجت

پیشنهاد ما به شما این است که با دانلود کاتالوگ تله بخارهای Ball Float یا توپ شناوری، این نوع از تله بخار را بیشتر بشناسید و اطلاعات جامع‌تری در این خصوص کسب کنید: 

کاتالوگ تله بخار توپ شناوری یا Ball Float کاراجت