استاتیک میکسر-Static Mixer

بازدید : 2103   |      

. میکسر های استاتیک را می توان در طیف گسترده ای از فرآیندهای عملیاتی ، از جمله دوزینگ، پراکنده سازی، مبدل جریان حرارتی و تشکیل امولسیون به کار برد. معمولاً سیالات مخلوط شونده مایع هستند اما می‌توان از میکسرهای استاتیک برای اختلاط جریان‌های گازی، پراکنده کردن گاز به مایع یا ترکیب مایعات مخلوط نشدنی استفاده کرد.
پیشنهاد می کنیم با مطالعه قسمت توضیحات بیشتر ، به طور کامل با استاتیک میکسر آشنا شوید.

استاتیک میکسر چیست ؟ 

استاتیک میکسر دستگاهی برای مخلوط کردن سیالات بکار می رود. قطر این تجهیز می تواند از چند میلی متر تا چندین متر باشد. این تجهیز در طول بسیار کمی از لوله، درجه بالایی از همگن سازی را فراهم می کند. 

همچنین در مورد جت میکسر بخوانید . 

پیشنهاد می کنیم با مطالعه کاتالوگ شرکت کاراجت ، استاتیک میکسر را کامل بشناسید . 

کاتالوگ استاتیک میکسر شرکت کاراجت

 

 

انواع استاتیک میکسر: 

استاتیک میکسرهای شرکت کارا صنعت در انواع مختلفی تولید می شوند:

- KMS: دارای روبانهای پیچ خورده به سمت چپ و راست به صورت متناوب است. این نوع برای هر دو نوع سیال لمینار و توربولنت مناسب است

- SMX: دارای لبه های راهنما با تقاطع 45 درجه نسبت به محور لوله است. این نوع برای هر دو نوع سیال لمینار و توربولنت مناسب است. به طور ویژه برای اختلاط جریان آرام استفاده می شودSMX: دارای لبه های راهنما با تقاطع 45 درجه نسبت به محور لوله است. این نوع برای هر دو نوع سیال لمینار و توربولنت مناسب است. به طور ویژه برای اختلاط جریان آرام استفاده می شود.

 

 

 

  • SMV: دارای ورق های موج دار با زاویه 30 الی 45 درجه نسبت به محور لوله است. این مدل فقط در جریان آشفته قابل استفاده است. برای اختلاط مایع در مایه، گاز در مایع و بلعکس مناسب است.

 

 

 

  • LPD: دارای تعدادی صفحه نیم بیضی که به صورت نامتقارن در یک هوزینگ لوله ای چیده شده اند. در جریان های با اشفتگی بالا و کم قابل استفاده اند. هنگامی که افت فشار کم مورد نیاز باشد، مناسب هستند.