جدا کننده-Separator-سپراتور

بازدید : 3925   |      

سپراتورها (جداکننده) به طور گسترده اي در صنايع پتروشيمي ، پالايشگاهي ،شيميايي, نيروگاه هاي برق و … جهت جدا سازي قطرات مايع و ذرات جامد ازانواع گازها مانند بخار،هوا و.. مورد استفاده قرار مي گيرند. امروزه به علت مشكلات زيست محيطي كه سيستم هاي شوينده گاز (scrubber ) به همراه دارند استفاده از سپراتور ها در حال گسترش می باشد.
پیشنهاد می کنیم با مطالعه ی قسمت توضیحات بیشتر اطلاعات بهتری در مورد جدا کننده ها به دست آورید .

 سپراتور(جدا کننده)

 سپراتور ها به طور گسترده اي در صنايع پتروشيمي ، پالايشگاهي ،شيميايي, نيروگاه هاي برق و … جهت جدا سازي قطرات مايع و ذرات جامد ازانواع گازها مانند بخار،هوا و.. مورد استفاده قرار مي گيرند. امروزه به علت مشكلات زيست محيطي كه سيستم هاي شوينده گاز (scrubber ) به همراه دارند استفاده از سپراتور ها در حال گسترش می باشد.. 

در حال حاضر شركت KARAJET با برخورداري از امكانات علمي و آزمايشگاهي مطلوب همراه با تجارب ارزشمند در زمینه طراحی و ساخت سپراتور ها ، سپراتور هايي با راندمان بالا، مطابق با استانداردهاي بين المللي ، طراحي و توليد مي نمايد.

توصیه می کنیم با مطالعه کاتالوگ سپراتور(جدا کننده) شرکت کاراجت، در لینک زیر، سپراتور را بیشتر بشناسید . 

  کاتالوگ سپراتور(جدا کننده) شرکت کاراجت

همچنين اين شركت سپراتورهاي وين دوبل ( Double pocket vane-type separator ) را طراحي و توليد می نمایدكه جداسازی ذراتی با اندازه ۸ ميكرون را امکان پذیر می سازند.

عملکرد سپراتور (جداکننده)

عملكرد سپراتورها بر اساس قوانين ساده فيزيكي و نیرو های گريز از مركز ،  اينرسي و گرانش استوار می باشد. گاز ورودي به سپراتور تركيبي است از گاز با جرم حجمي پايين و قطرات مايع يا ذرات جامد با جرم حجمي  بالامی باشد . اين تركيب ضمن عبور از فضاي بين وين ها ، چندين بار تغيير جهت مي دهد که با توجه به جرم حجمي پايين ، گاز به راحتي از اين مسير پر پيچ و خم عبور مي كند اما در هر بار تغيير جهت نيروي گريز از مركز به ذرات درون گاز  وارد شده و باعث پرتاب ذرات به سمت ديواره وين مي گردد.

اين سپراتورها بدون محدوديت نسبت به مقدار دبي ، با حد اقل افت فشار ممكن ، ذرات جامد وقطرات مايع در حدود كمتر از ۱۰ ميكرون را از جريان گاز ، جدا مي نمايند. 

مزایا ی سپراتور(جدا کننده)

  • راندمان بالا در جدايش مكانيكي قطرات مايع و ذرات جامد از گاز
  • افت فشار كم با توجه به راندمان جدایش
  • ساختار مستحكم ، نصب آسان همراه با عمر طولاني
  • طراحي قابل سفارش براي كاربرد هاي متفاوت
  • با قابليت تعويض وين ها در صورت سفارش