جدا کننده-Separator-سپراتور

بازدید : 7091   |      

سپراتورها(جداکننده) به طور گسترده‌اي در صنايع پتروشيمي، پالايشگاهي، شيميايي، نيروگاه‌هاي برق و … جهت جدا‌سازی قطرات مايع و ذرات جامد از انواع گازها مانند بخار، هوا و.. مورد استفاده قرار مي‌گيرند. امروزه به علت مشكلات زيست محيطی كه سيستم‌های شوينده گاز(scrubber ) به همراه دارند استفاده از سپراتور‌ها در حال گسترش می‌باشد.
پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه‌ قسمت توضیحات بیشتر اطلاعات کامل‌تری در مورد جدا کننده‌ها بدست آورید.

 سپراتور(جدا کننده)

 سپراتور‌ها به طور گسترده‌اي در صنايع پتروشيمي‌، پالايشگاهي‌، شيميايي، نيروگاه‌هاي برق و … جهت جدا‌سازي قطرات مايع و ذرات جامد ازانواع گازها مانند بخار، هوا و.. مورد استفاده قرار مي‌گيرند. امروزه به علت مشكلات زيست محيطي كه سيستم‌هاي شوينده گاز(scrubber ) به همراه دارند استفاده از سپراتورها در حال گسترش می‌باشد. 

در حال حاضر شركت KARAJET با برخورداري از امكانات علمي و آزمايشگاهي مطلوب همراه با تجارب ارزشمند در زمینه طراحی و ساخت سپراتورها، سپراتورهايي با راندمان بالا، مطابق با استانداردهاي بين‌المللي، طراحي و توليد مي‌نمايد.

توصیه می‌کنیم با مطالعه کاتالوگ سپراتور(جدا کننده) شرکت کاراجت، در لینک زیر، سپراتور را بیشتر بشناسید. 

  کاتالوگ سپراتور(جدا کننده) شرکت کاراجت

همچنين اين شركت سپراتورهاي وين دوبل(‌Double pocket vane-type separator ) را طراحي و توليد می‌نماید كه جداسازی ذراتی با اندازه ۸ ميكرون را امکان‌پذیر می‌سازند.

عملکرد سپراتور(جداکننده)

عملكرد سپراتورها بر اساس قوانين ساده فيزيكي و نیروهای گريز از مركز، اينرسي و گرانش استوار می‌باشد. گاز ورودي به سپراتور تركيبي است از گاز با جرم حجمي پايين و قطرات مايع يا ذرات جامد با جرم حجمي بالا. اين تركيب ضمن عبور از فضاي بين وين ها، چندين بار تغيير جهت مي‌دهد که با توجه به جرم حجمي پايين ، گاز به راحتي از اين مسير پر پيچ و خم عبور مي‌كند اما در هر بار تغيير جهت نيروي گريز از مركز به ذرات درون گاز وارد شده و باعث پرتاب ذرات به سمت ديواره وين مي‌گردد.

اين سپراتورها بدون محدوديت نسبت به مقدار دبي‌، با حد‌اقل افت فشار ممكن‌، ذرات جامد وقطرات مايع در حدود كمتر از ۱۰ ميكرون را از جريان گاز‌، جدا مي‌نمايند. 

مزایای سپراتور(جدا کننده)

  • راندمان بالا در جدايش مكانيكي قطرات مايع و ذرات جامد از گاز
  • افت فشار كم با توجه به راندمان جدایش
  • ساختار مستحكم‌، نصب آسان همراه با عمر طولاني
  • طراحي قابل سفارش براي كاربرد‌هاي متفاوت
  • با قابليت تعويض وين‌ها در صورت سفارش