سیستم تولید خلا-Vacuum System

بازدید : 5179   |      

وکیوم سیستم ترکیب سری از چند اجکتور بخار و کندانسور است که به منظور ایجاد فشار خلاء پایین استفاده می شود. از آنجایی که میزان تراکم در اجکتور تک مرحله ای پایین است، قرار دادن چندین اجکتور به همراه کندانسور می تواند خلا شدیدتری تولید کند. بنابراین کاربرد اصلی وکیوم سیستم ایجاد خلا فشار پایینی است که به وسیله ی یک اجکتور قابل تامین نیست. یک کندانسور بین دو پمپ اجکتوری قرار داده شده است تا بخار محرک اجکتور اول تا جای ممکن متراکم شود.

با مطالعه قسمت توضیحات بیشتر، اطلاعات بهتری در زمینه سیستم های تولید خلاء کسب کنید.

وکیوم سیستم (سیستم تولید خلاء)

سیستم تولید خلاء چیست ؟ 

 سیستم هاي توليد خلاء شامل تركيبي از مبدلهاي حرارتي (هم چنین بخوانید مبدل حرارتی چیست؟)،‌ كندانسور و اجكتور (در مورد اجکتور بیشتر بدانید)  مي باشند و بكار گيري آنها به استفاده مجدد انرژي مازاد بخار در سيكل منجر مي شود ، بدين ترتيب كه با توجه به ظرفيت تعريف شده براي مجموعه ، با ورود بخار به تجهيز ، در عبور از اجكتور اوليه ،‌ فشار داخل كندانسور كاهش يافته ، سبب كاهش فشار تجهيزات بالا دستي خود مي شود . بخارات بخش مكش اجكتور با بخار ورودي به اجكتور مخلوط
شده ، پس از كندانس قسمت اعظم آن در كندانسور (با کندانسور بیشتر آشنا شوید) ، در مرحله دوم توسط اجكتور مكش مي شوند و مراحل بعدي ( در صورت وجود ) مطابق مرحله اوليه تكرار مي شوند . اين تأسيسات بر حسب ظرفيت تعريف شده
مي توانند از چندين مرحله تشكيل شده باشند كه براي هر مرحله ، فرآيند بيان شده تكرار مي شود . در تمامي اين مراحل مبدل حرارتي نقش عمده اي ايفا مي نمايد . مبدل حرارتي از دو بخش لوله و پوسته تشكيل شده است كه بخش پوسته به سيال عامل مورد مكش متصل است و در بخش لوله مبدل سيالي جريان دارد كه وظيفه خنك كنندگي را به عهده دارد .دراغلب سيستمهاي نيروگاهي ،‌اين سيال عامل آب خنك كننده كندانسور مي باشد .

 

سیستم تولید خلاء

کاربرد های سیستم تولید خلاء: 

 اين تجهيزات در نيروگاهها به طور همزمان از دو جهت سبب افزايش كارآمدي نيروگاهها مي شوند . اول با كاهش فشار كندانسور توربين و افزايش ميزان تبخير سطحي كه سبب كاهش دماي آب باقيمانده مي شود و دوم با افزايش دماي آب ورودي به بويلر كه براي توليد بخار سوپرهيت ( در مورد بخارسوپرهیت بیشتر بدانید ) نياز به مصرف انرژي ، كاهش مي يابد . 

انواع وکیوم سیستم : 

وکیوم سیستم ها بر اساس کاربرد و میزان تولید خلاء در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شوند. 

شما می توانید با مطالعه ی راهنمای ذیل، اطلاعات کامل تری از انواع سیستم های تولید خلاء کسب کنید.

انواع پمپ های وکیوم

 پیشنهاد می کنیم با مطالعه کاتالوگ شرکت کاراجت در لینک زیر، با سیستم های تولید خلاء ، بیشتر آشنا شوید . 

کاتالوگ وکیوم سیستم تولید خلاء شرکت کاراجت

1.وکیوم سیستم پنج مرحله ای به همراه کندانسورهای میکس برای 1mbar

2. وکیوم سیستم 4 مرحله ای با کندانسورهای صفحه ای

3. وکیوم سیستم دو مرحله ای کندانسور صفحه ای