سیستم تولید خلا-Vacuum System

بازدید : 6485   |      

وکیوم سیستم ترکیب سری از چند اجکتور بخار و کندانسور است که به منظور ایجاد فشار خلاء پایین استفاده می‌شود. از آنجایی که میزان تراکم در اجکتور تک مرحله‌ای پایین است، قرار دادن چندین اجکتور به همراه کندانسور می‌تواند خلا شدیدتری تولید کند. بنابراین کاربرد اصلی وکیوم سیستم ایجاد خلا فشار پایینی است که به وسیله‌ی یک اجکتور قابل تامین نیست. یک کندانسور بین دو پمپ اجکتوری قرار داده شده است تا بخار محرک اجکتور اول تا جای ممکن متراکم شود.

با مطالعه قسمت توضیحات بیشتر، اطلاعات بیشتری در مورد سیستم‌های تولید خلاء کسب کنید.

وکیوم سیستم(سیستم تولید خلاء)

سیستم تولید خلاء چیست؟ 

 سیستم‌هاي توليد خلاء شامل تركيبي از مبدل‌هاي حرارتي‌(هم‌چنین بخوانید مبدل حرارتی چیست؟)،‌ كندانسور و اجكتور‌(در مورد اجکتور بیشتر بدانید)‌ مي‌باشند و بكار‌گيري آن‌ها به استفاده مجدد انرژي مازاد بخار در سيكل منجر مي‌شود‌، بدين ترتيب كه با توجه به ظرفيت تعريف شده براي مجموعه، با ورود بخار به تجهيز‌، در عبور از اجكتور اوليه‌،‌ فشار داخل كندانسور كاهش يافته‌، سبب كاهش فشار تجهيزات بالا دستي خود مي‌شود. بخارات بخش مكش اجكتور با بخار ورودي به اجكتور مخلوط شده، پس از كندانس قسمت اعظم آن در كندانسور(با کندانسور بیشتر آشنا شوید)، در مرحله دوم توسط اجكتور مكش مي‌شوند و مراحل بعدي‌(‌در صورت وجود‌) مطابق مرحله اوليه تكرار مي‌شوند‌. اين تأسيسات بر حسب ظرفيت تعريف شده مي‌توانند از چندين مرحله تشكيل شده باشند كه براي هر مرحله‌، فرآيند بيان شده تكرار مي‌شود‌. در تمامي اين مراحل مبدل حرارتي نقش عمده‌اي ايفا مي‌نمايد‌.

برای مشاهده کاتالوگ‌های بیشتر کلیک کنید.

مبدل حرارتي از دو بخش لوله و پوسته تشكيل شده است كه بخش پوسته به سيال عامل مورد مكش متصل است و در بخش لوله مبدل، سيالي جريان دارد كه وظيفه خنك كنندگي را به عهده دارد‌. دراغلب سيستم‌هاي نيروگاهي،‌ اين سيال عامل آب خنك كننده كندانسور مي‌باشد.

 

سیستم تولید خلاء

کاربرد‌های سیستم تولید خلاء: 

 اين تجهيزات در نيروگاه‌ها به طور همزمان از دو جهت سبب افزايش كارآمدي نيروگاه‌ها مي‌شوند‌. اول با كاهش فشار كندانسور توربين و افزايش ميزان تبخير سطحي كه سبب كاهش دماي آب باقيمانده مي‌شود و دوم با افزايش دماي آب ورودي به بويلر كه براي توليد بخار سوپرهيت(در مورد بخارسوپرهیت بیشتر بدانید) نياز به مصرف انرژي، كاهش مي‌يابد. 

برای مشاهده کاتالوگ‌های بیشتر کلیک کنید.

انواع وکیوم سیستم: 

وکیوم سیستم‌ها براساس کاربرد و میزان تولید خلاء در انواع مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند. 

شما می‌توانید با مطالعه راهنمای ذیل، اطلاعات کامل‌تری از انواع سیستم‌های تولید خلاء کسب کنید.

انواع پمپ‌های وکیوم

 پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه کاتالوگ شرکت کاراجت در لینک زیر، با سیستم‌های تولید خلاء، بیشتر آشنا شوید. 

کاتالوگ وکیوم سیستم تولید خلاء شرکت کاراجت

1.وکیوم سیستم پنج مرحله ای به همراه کندانسورهای میکس برای 1mbar

2. وکیوم سیستم 4 مرحله ای با کندانسورهای صفحه‌ای

3. وکیوم سیستم دو مرحله‌ای کندانسور صفحه‌ای

برای مشاهده کاتالوگ‌های بیشتر کلیک کنید.