سایلنسر خطی

بازدید : 4239   |      

صوت جزو صورت‌هاي انرژي مكانيكي می‌باشد. مشخصه‌هاي اصلي صوت، اول شدت يا قدرت آن مي‌باشد كه با واحد دسي بل(db) اندازه‌گيري و نمايش داده مي‌شود و ديگر فركانس يا طول موج صوت می‌باشد و به مفهوم تعداد نوسان يك موج صوت در هر ثانيه بوده و واحد اندازه‌گيري آن هرتز (Hz) مي‌باشد.

پیشنهاد می‌کنیم برای برای اطلاعات کامل‌تر درمورد سایلنسر، توضیحات بیشتر را بخوانید.

 سایلنسرهای خطی کاراجت

سایلنسر خطی چیست؟ 

 صوت جزو صورت‌هاي انرژي مكانيكي می‌باشد. مشخصه‌هاي اصلي صوت، اول شدت يا قدرت آن مي‌باشد كه با واحد دسي بل(db) اندازه‌گيري و نمايش داده مي‌شود و ديگر فركانس يا طول موج صوت مي‌باشد و به مفهوم تعداد نوسان يك موج صوت در هر ثانيه بوده و واحد اندازه‌گيري آن هرتز (Hz) مي‌باشد.
گوش انسان قادر به شنيدن امواج صوت در محدوده 20 (Hz) تا Hz) 20000) بوده ضمن آنكه توانايي انسان برای تحمل شدت صوت نيز محدود بوده و شدت بيشتر از 70 db براي شنوايي انسان مضر مي‌باشد. به همين علت مواردي که شدت صوت توليدي بيش از محدوده مجاز باشد، (مانند بخار خروجي شير اطمينان يك ديگ بخار که شدتي حدود db 155 دارد)، بايستي ميزان آن را تا حد مجاز کاهش داد.
انواع سایلنسر:
براساس منبع صوت، فشار بخار، دما و سرعت جریان نوع خاصی از سایلنسر می بایست مورد استفاده قرار گیرد. این تجهیزات ممکن است در هر یک از سه حالت زیر عمل کنند: سر و صدا را در منبع تولید خفه کنند، سر و صدایی را که قبلا تولید شده است را کاهش دهند، و یا ممکن است سر و صدا را انتقال و از مناطق حساس دور کنند. سایلنسرهای کاراجت دارای مکانیسم absorptive-diffusive برای کاهش میزان صوت است که در هر دو کاربرد خطی و ونت قابل استفاده می‌باشند.
سايلنسر تجهيزی است که، انرژي صوت در آنها مستهلک مي‌شود و قدرت آن تا ميزان لازم، كاهش مي‌يابد و بر حسب كاربرد، انواع مختلفي دارند.
سایلنسر به دو صورت سایلنسر خطی (inline silencer) و سایلنسر ونت (vent silencer) مورد استفاده قرار می‌گیرد:
اجزاء اصلي سايلنسر:
- ديفيوزر
- محفظه انبساط
- لايه‌هاي جاذب صوت


Karajet.com-Steam Silencers

سایلنسر خطی

این سایلنسر برای کاهش میزان صوت درقسمت خروجی تجهیزات مولد نویز، مانند اجکتورها نصب می گردد. همچنین سایلنسر خطی می‌تواند به صورت افقی و عمودی به کارگیری شود.