شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی


 

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی یکى از شرکت هاى فرعى شرکت ملى گاز ایران است که در سال 1377 تاسیس و عهده دار مسئولیت بهره بردارى از تاسیسات خشکى فاز هاى چندگانه میدان گازى پارس جنوبى گردید. تاسیساتى که طراحى و اجراى آنها را شرکت نفت و گاز پارس از شرکت‌هاى فرعى نفت ایران انجام داده است . این شرکت با بهره‌گیری از متخصصین جوان و مدیران شایسته به یک مدل و برند معتبر جهانى و الگوى دانش فنى در میان همه صنعت کشور تبدیل شده است.

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در شهرستان عسلویه و کنگان از شهرستان‌های استان بوشهر در کنار ساحل خلیج فارس با جاذبه‌هاى گردشگرى و تاریخى در قالب دو سایت صنعتی مستقر شده است و علاوه بر خدمات تولید گــاز با ورود به حوزه مسئولیت اجتماعی اقدامات شایان ذکر و مؤثری در بخش فرهنگ، آموزش، سلامت، اشتغال و حمایت از محیط زیست منطقه انجام می‌دهد.

برخی از اهمیت این شرکت در صنعت گاز کشور

  • پاسخگوئی به نیاز روزافزون مصرف گـاز کشور
  • جایگزین نمودن گاز طبیعی به جای نفت و فرآورده‌های آن و افزایش سهم گــاز در سبد انرژی مصرف داخلی به منظور صرفه‌جویی انرژی
  • صادرات گاز ، میعانات گازی و گاز مایع ( LPG )
  • ارائه میعانات گازی بعنوان خوراک و منبعی پایدار و ارزان به صنایع پتروشیمی
  • تحویل اتان موجود در گاز منطقه که حدود 5/5 درصد بر آورد شده است به پتروشیمی برای تولید اتیلن و مشتقات آن

شرکت دانش بنیان کارا صنعت تدبیر پایا، طراح و تولید کننده انواع اجکتورهای بخار، انواع اجگتورهای خلاء، طراح و سازنده انواع مختلف تله های بخار یا همان استیم تراپ و سایر تجهیزات مکانیکی ثابت مانند سایلنسرها، اسپرینگ هنگر و پایپ ساپورت ها و .....، با تکیه بردانش فنی خود و همچنین رعایت اصل تعهد به بالاترین کیفیت، توانسته همکاری خوبی با شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در پالایشگاه های مختلف انجام دهد و گامی مهم در جهت رفع نیاز خارجی کشور بردارد. 

کاراجت مفتخر است که با تولید کاملا بومی، همواره در راه جهش تولید قدم برداشته و در راه رفع نیاز شرکت هایی مانند مجتمع گاز پارس جنوبی، هموراه برای اعتلا و سربلندی اقتصاد کشور مفید و موثر باشد. در جدول زیر برخی از پروژه های انجام شده شرکت کارا صنعت تدبیر پایا (کاراجت) را با شرکت مجتمع گازی پارس جنوبی مشاهده می کنید.  

 

Year Quantity Project owner Equipment
2019 S.P..G.C Silencer
2021 42 S.P..G.C Steam Trap 
2021 55 S.P..G.C Steam Trap
2021 10 S.P..G.C Steam Trap
2021 12 S.P..G.C Steam Trap