شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی


شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی یکى از شرکت هاى فرعى شرکت ملى گاز ایران است که در سال 1377 تاسیس و عهده دار مسئولیت بهره بردارى از تاسیسات خشکى فاز هاى چندگانه میدان گازى پارس جنوبى گردید. تاسیساتى که طراحى و اجراى آنها را شرکت نفت و گاز پارس از شرکت‌هاى فرعى نفت ایران انجام داده است . این شرکت با بهره‌گیری از متخصصین جوان و مدیران شایسته به یک مدل و برند معتبر جهانى و الگوى دانش فنى در میان همه صنعت کشور تبدیل شده است.

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در شهرستان عسلویه و کنگان از شهرستان‌های استان بوشهر در کنار ساحل خلیج فارس با جاذبه‌هاى گردشگرى و تاریخى در قالب دو سایت صنعتی مستقر شده است و علاوه بر خدمات تولید گــاز با ورود به حوزه مسئولیت اجتماعی اقدامات شایان ذکر و مؤثری در بخش فرهنگ، آموزش، سلامت، اشتغال و حمایت از محیط زیست منطقه انجام می‌دهد.

برخی از اهمیت این شرکت در صنعت گاز کشور

  • پاسخگوئی به نیاز روزافزون مصرف گـاز کشور
  • جایگزین نمودن گاز طبیعی به جای نفت و فرآورده‌های آن و افزایش سهم گــاز در سبد انرژی مصرف داخلی به منظور صرفه‌جویی انرژی
  • صادرات گاز ، میعانات گازی و گاز مایع ( LPG )
  • ارائه میعانات گازی بعنوان خوراک و منبعی پایدار و ارزان به صنایع پتروشیمی
  • تحویل اتان موجود در گاز منطقه که حدود 5/5 درصد بر آورد شده است به پتروشیمی برای تولید اتیلن و مشتقات آن

شرکت دانش بنیان کارا صنعت تدبیر پایا، طراح و تولید کننده انواع اجکتورهای بخار، انواع اجگتورهای خلاء، طراح و سازنده انواع مختلف تله های بخار یا همان استیم تراپ و سایر تجهیزات مکانیکی ثابت مانند سایلنسرها، اسپرینگ هنگر و پایپ ساپورت ها و .....، با تکیه بردانش فنی خود و همچنین رعایت اصل تعهد به بالاترین کیفیت، توانسته همکاری خوبی با شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در پالایشگاه های مختلف انجام دهد و گامی مهم در جهت رفع نیاز خارجی کشور بردارد. 

کاراجت مفتخر است که با تولید کاملا بومی، همواره در راه جهش تولید قدم برداشته و در راه رفع نیاز شرکت هایی مانند مجتمع گاز پارس جنوبی، هموراه برای اعتلا و سربلندی اقتصاد کشور مفید و موثر باشد.